Şartnameler

EPS Mantolama Şartnamesi
Bu şartname, dış cephe ısı yalıtım (mantolama) uygulamasında kullanılacak malzemeler ile uygulamada dikkat edilecek hususları kapsamaktadır. Uygulamada kullanılacak malzemeler, üretici/tedarikçi firmanın kataloglarında belirtilen teknik özellikleri taşımalıdır. Uygulamada kullanılacak malzemelerin tek bir tedarikçiden tedarik edilmesi ve sistem elamanlarının birbiri ile uyumlu çalıştığının TS EN 13499 standartlarına göre test edilmiş olması gerekmektedir.

EPS Karbonlu Mantolama Şartnamesi
Bu şartname, dış cephe ısı yalıtım (mantolama) uygulamasında kullanılacak malzemeler ile uygulamada dikkat edilecek hususları kapsamaktadır. Uygulamada kullanılacak malzemeler, üretici/tedarikçi firmanın kataloglarında belirtilen teknik özellikleri taşımalıdır. Uygulamada kullanılacak malzemelerin tek bir tedarikçiden tedarik edilmesi ve sistem elamanlarının birbiri ile uyumlu çalıştığının TS EN 13500 standartlarına göre test edilmiş olması gerekmektedir.

Taşyünü Mantolama Şartnamesi
Bu şartname, sıvalı dış cephe ısı yalıtım (mantolama) uygulamasında kullanılacak malzemeler ile uygulamada dikkat edilecek hususları kapsamaktadır. Uygulamada kullanılacak malzemeler, üretici/tedarikçi firmanın kataloglarında belirtilen teknik özellikleri taşımalıdır. Uygulamada kullanılacak malzemelerin tek bir tedarikçiden tedarik edilmesi ve sistem elamanlarının birbiri ile uyumlu çalıştığının TS EN 13500 standartlarına göre test edilmiş olması gerekmektedir.

XPS Mantolama Şartnamesi
Bu şartname, dış cephe ısı yalıtım (mantolama) uygulamasında kullanılacak malzemeler ile uygulamada dikkat edilecek hususları kapsamaktadır. Uygulamada kullanılacak malzemeler, üretici/tedarikçi firmanın kataloglarında belirtilen teknik özellikleri taşımalıdır. Uygulamada kullanılacak malzemelerin tek bir tedarikçiden tedarik edilmesi gerekmektedir.

Çelik Konstrüksiyon İçin Mantolama Şartnamesi
Bu şartname, dış cephe ısı yalıtım (mantolama) uygulamasında kullanılacak malzemeler ile uygulamada dikkat edilecek hususları kapsamaktadır. Uygulamada kullanılacak malzemeler, üretici/tedarikçi firmanın kataloglarında belirtilen teknik özellikleri taşımalıdır. Uygulamada kullanılacak malzemelerin tek bir tedarikçiden tedarik edilmesi ve sistem elamanlarının birbiri ile uyumlu çalıştığının TS EN 13499 standartlarına göre test edilmiş olması gerekmektedir. Sistemi oluşturan elemanların, eğer ilgili norm var ise, TSE ve TSEK belgeleri olmalıdır. Ayrıca sistemin kendi başına da TSE belgesine sahip olması gerekmektedir.

 


 

 
 
 

Yasal Düzenlemeler